ARTYKUŁY

Artykuł

Anna Patejuk

Po pierwsze rodzina!

Pytając ludzi o podstawowe wartości, którymi kierują się w życiu, niemalże zawsze na pierwszym miejscu stoi – RODZINA. To zupełnie naturalny wybór. Każdy z nas z jakiejś rodziny pochodzi. Z niej czerpie wychowanie, wartości, które co prawda mogą ulec zmianie, przywiązanie do tradycji, pewien model organizacji.

Artykuł

Michał Alicki

Nad wyraz ambitni rodzice

Wielu nad wyraz ambitnych rodziców sądzi, że im ciężej pracują, tym lepsze dzieci wychowają, jednak dowody tego nie potwierdzają. Ponadto większość rodziców, którzy wkładają w wychowanie potomstwa zbyt wiele wysiłku, w konsekwencji otrzymuje dziecko niespełniające ich oczekiwań(…)*” – cóż wygórowane ambicje rodziców, a nie naturalna twórczość dzieci właśnie tym się kończą… A Ty, jakim jesteś rodzicem?.

Artykuł

Anna Patejuk

Dziadkowie – rodzice – dzieci. Jak ułożyć relacje?

Jak powinny wyglądać relacje na linii rodzice – dziadkowie, a także dziadkowie – wnuki? Z pewnością potrzeba odpowiedniej atmosfery i wzajemnego szacunku, a także współpracy tych pierwszych. W tym trójkącie zależności jest jeden główny cel, a mianowicie dobry i bezpieczny rozwój dzieci.

Artykuł

Anna Patejuk

„Zawsze będziesz moim dzieckiem”, czyli o relacji dorosłych dzieci i ich rodziców

Istnieje jedna zależność w rodzicielstwie. Rodzice, choć się zmieniają, nabywają życiowej mądrości, zawsze pozostają rodzicami. Dzieci, choć dorastają, również pozostają dla swoich rodziców dziećmi, ale dziećmi, tak rozwojowo, w końcu przestają być.

Artykuł

Ania Patejuk

Pieniądze w rodzinie

Pieniądze są jednym z głównych powodów konfliktów między ludźmi, również w rodzinie. Jak nie wiadomo o co chodzi – chodzi o pieniądze. Niemal zawsze to powiedzenie się sprawdza. Według „Dziennika Zachodniego” z 2 lutego 2017 roku, problemy finansowe w rodzinie są jednym z dziewięciu głównych powodów rozwodów w Polsce.

Artykuł

Izabela Kulesza

Budżet domowy – o czym warto pamiętać?

Wchodząc w związek małżeński i rozpoczynając prowadzenie wspólnego budżetu domowego popełniamy błędy, za które nierzadko musi słono zapłacić. Często kosztuje nas to wiele emocji i niepotrzebnego stresu. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, nikt nigdy nas nie uczył za żadnym szczeblu edukacji jak obchodzić się z pieniędzmi.